acemiunrealci' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Resimde bir Levelin BP'si Lobby oluşturulduğu zaman bu leveli oluşturuyor ama Lobby'i oluşturan kişide Widget görünmüyor ama bağlanan kişide görünüyor.Neden olduğunu anlamadım.Yardımcı Olabilecek var mı ?

Resmi Yükleyemedim Link : http://resimag.com/p1/86ce66a985.png

Birincisi widgetları viewporta eklerken Event Tick de eklememen lazım sürekli eklemeye yapar ve bozuklu yaratır..Event Begin Playde koyman doğrudur.İkincisi Switch Has Authority'nin kullanımı o şekilde değildir. Widget'lar kendiliğinden replicated haldedir.Client'lar ve Serverlarda'da tek bir şekilde Viewporta eklediğinde hepsinde gözükür.Switch has authority'i kaldırıp tek bir şekilde event begin playde oluşturman lazım.

Tam ne yapmak istediğini bilmiyorum Fakat: Eğer Owner için farklı bir widget oluşturmak istiyorsan Is Locally Controlled Node'nı kullanmak gerekmektedir.

Tam olarak doğru şeklini burdan bakıp yapabilirsin : https://docs.unrealengine.com/en-us/Engine/UMG/UserGuide/CreatingWidgets

Kolay gelsin.  :)

sevanberkay' Alıntı:
acemiunrealci' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Resimde bir Levelin BP'si Lobby oluşturulduğu zaman bu leveli oluşturuyor ama Lobby'i oluşturan kişide Widget görünmüyor ama bağlanan kişide görünüyor.Neden olduğunu anlamadım.Yardımcı Olabilecek var mı ?

Resmi Yükleyemedim Link : http://resimag.com/p1/86ce66a985.png

Birincisi widgetları viewporta eklerken Event Tick de eklememen lazım sürekli eklemeye yapar ve bozuklu yaratır..Event Begin Playde koyman doğrudur.İkincisi Switch Has Authority'nin kullanımı o şekilde değildir. Widget'lar kendiliğinden replicated haldedir.Client'lar ve Serverlarda'da tek bir şekilde Viewporta eklediğinde hepsinde gözükür.Switch has authority'i kaldırıp tek bir şekilde event begin playde oluşturman lazım.

Tam ne yapmak istediğini bilmiyorum Fakat: Eğer Owner için farklı bir widget oluşturmak istiyorsan Is Locally Controlled Node'nı kullanmak gerekmektedir.

Tam olarak doğru şeklini burdan bakıp yapabilirsin : https://docs.unrealengine.com/en-us/Engine/UMG/UserGuide/CreatingWidgets

Kolay gelsin.  :)
Cevabın için teşekkür ederim.Event Tick kullanmamın sebebi çalıştığını görmemdi sadece denemek için kullandım. Yapmam gereken şey 2 kişi lobbye bağlandığında 2'kişiyede aynı widgeti göstermek.

Anladım galiba. Şimdi, Menu Widget'ından oyunu başlattığın zaman. Serverda menuler gözüküyor.Fakat Clientlarda gözükmüyor.Bunun sebebi Unreal Engine 4 editoründen kaynaklı.Benim projemde Server Main Menude host game yapıp oyuna girdikten sonra clientlarda Widgetlar gözükmeye başlıyor. Oyunu build edip kurduğun zaman bilgisayarına bu problem oluşmuyor.Yani bu Multiplayer Widget işlerini doğru bir şekilde test edebilmen için iki farklı bilgisayardan denemen lazım. Editor bunu doğru şekilde göstermiyor.Başka widgetlarla alakalı problem alıyorsan en güzel tutorial 
Bu içeriği görmek için üçüncü parti çerezlerine izin vermeniz gerekli.
Daha fazla detay için çerezler sayfasını ziyaret edin.
 bu ,buna bakıp yapmalısın. Lobby'dir main menudur vs vs işlerini.

sevanberkay' Alıntı:
Anladım galiba. Şimdi, Menu Widget'ından oyunu başlattığın zaman. Serverda menuler gözüküyor.Fakat Clientlarda gözükmüyor.Bunun sebebi Unreal Engine 4 editoründen kaynaklı.Benim projemde Server Main Menude host game yapıp oyuna girdikten sonra clientlarda Widgetlar gözükmeye başlıyor. Oyunu build edip kurduğun zaman bilgisayarına bu problem oluşmuyor.Yani bu Multiplayer Widget işlerini doğru bir şekilde test edebilmen için iki farklı bilgisayardan denemen lazım. Editor bunu doğru şekilde göstermiyor.Başka widgetlarla alakalı problem alıyorsan en güzel tutorial 

Cevabın için çok teşekkür ederim.Deneyeceğim. :)

acemiunrealci' Alıntı:
sevanberkay' Alıntı:

Cevabın için çok teşekkür ederim.Deneyeceğim. :)

Birde Widget Oluştururken. Owning Playera: Get Player Controller kullanabilirsin oda çözüm yaratabilir.Get Player Controller Widgetlarda multiplayer için sorun yaratmaz.

Bir kaç düzenleme yapayım. 
Menu Widget'ından oyunu başlattığın zaman. Serverda menuler gözüküyor.Fakat Clientlarda gözükmüyor.Bunun sebebi Unreal Engine 4 editoründen kaynaklı
Bu konuda neden bahsettiğinizi ben pek anlayamadım hangi sorun editörden kaynaklı? 

@sevanberkay'ın dediklerine ek olarak bir Player Controller sınıfı oluşturun. Bu sınıf içerisinde UMG yaratmanız daha kullanışlı ve daha performanslı olacaktır. Widget yaratırken ve Switch Has Authority düğümünü kullanırsanız genellikle yetki vermenize gerek yok sadece Remote verebilirsiniz fakat durumdan duruma değişen bir yapı içerebilir.
WqnX54.png