8 Ara 2019
444
21
18
Arkadaşlar paketleme yaparken sadece paketlenmesini istediğim levelleri seçebildiğim bir alan vardı Project settingste o nerdeydi tam olarak bulamadım.

Birde konu başlığıyla alakasız olcak ama ben steamworks hesabını oluşturdum oyun adını oyun sayfasını oluşturdum sadece ben görebiliyorum şuan. Oyun steam kütüphanemde de gözüküyor ordan sadece bana indirilebilir olmasını nasıl sağlarım acaba?. Yani sadece ben indirebilcem test vs yapmak için. Demo yaan biyer var oraya paketediği dsyayı mı atcam.? Eğer onu atarsam herkes görür mü acaba?. Aslında steamworks yönetici paneli için tecrübeli bir arkadaşın bir konu açması çok faydalı olurdu çünkü biraz karmaşık yanlışlıkla oyunu bedava satmak ya da bitmeden satışa açmak istemem açıkcası. Çok detay olmasa da temel başlıklar güzel olurdu.
 
Projeni SteamPipe denilen uygulamadan yüklersen daha sonra depolardan yayınla diyip bir de en sağdaki yayınla kısmından STEAMWORKS yazıp yayınlarsan senden başkası key vermediğin sürece göremez. Görebilmeleri için mağazayı yayınlaman lazım , derleme yayınlama ile mağaza yayınlama farklı şeyler. Mağazayı yayınlamak istiyorsan sağdaki her şeyin yeşil olması lazım daha sonra yayınla diyorsun ve birkaç gün kontrol edilip ondan sonra yayına giriyor zaten.Ancak o zaman görebilirler.Görsünler ve sadece takip edip wishlist eklesinler istiyorsan tarihi pek yakında olarak ayarla.
 
1- Steamworks ana sayfasının sağ tarafında SteamSDK diye bir indirilebilir içerik var. Onu indirin 
2- Mutlaka youtube da bunu gösteren bir tutorial izleyin çünkü oldukça karışık 
3- Oyunu upload ettiğiniz , steamwork sayfasınızda application bölümünde build kısmında oyunu görebileceksiniz. Bu sizin yayınlamadığınız uygulamanızı gösterir.  Bu uygulama için developer key claim edebilirsiniz. 

Not; Steamworks , dahaönce oyun çıkartmamış insanlar çok karışık ve  maalesef yıpratıcı. bunun için sabırlı olup mutlaka tutorial izleyin ve dökümanları okuyun. Bu konu forumsayfasında kolayca anlatılabilecke bir konu değil :(